İşin Mutfağından

05.07.2020
07 Nisan 2020 tarihinde MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman KAAN, video konferans yoluyla Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan GÜLDAĞ ’ın sorularını yanıtlarken söylemleri dikkat çekiyor. Başkan KAAN, “Sermaye stoku önemli, bu olmadığında gücünüzü oluşturacak alt yapınız yok demektir. Parayı dışarı değil, üretime aktaracaksın…” tespitini yapıyor.
20.03.2020
Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, bu kitabı okurken kim olduğunuzdan çok neyi görmek istediğiniz temel nokta olmalıdır. Kitabı elbette herkes okuyabilir…
30.06.2017
Uzunca bir aradan sonra beş yıla yakın bir süredir öğretim üyesi olarak katkı sağlamaya çalışıyorum. Teorisi ile birlikte konu içerisinde uzunca yılların yaşanmışlığını anlatmanın zamanı gelmişti.
03.06.2017
Değerli Dostlar; İlişikte verilen yazı başarı ile yönetilen Halkbank ve Pamukbank sistemleri birleşme projesini proje yönetimi bağlamında değerlendirmekte ve ayrıca Halkbank geleceği açısından neler yapılması gerektiğini anlatmaktadır.
20.03.2017
Değerli Dostlar; Milliyet Gazetesinde Düşünenleri Düşünceleri köşesinde yayınlanan 23 Temmuz 1991 tarihli yazımı sizler ile paylaşmak isterim. Haftalarca sıra bekleyen yazılar olmasına rağmen bu yazı iki hafta içinde hızlıca yayına alınmıştı.
21.02.2017
Benim için sürpriz bir yazı idi. Yazıdan İstanbul’da Akatlar üzerinde bir resim galerisine giderken haberim olmuştu. Yazıyı benim yazdırdığım şeklinde o zamanın Milli Prodüktivite Merkezi üst yöneticileri tarafından haksız itham ile karşı karşıya kalmıştım.
21.12.2015
TT Akademi 2007 yılından itibaren kurumsal hafızayı kaybettirmeden Türk Telekom çalışanlarının teknik bilgi ve becerisini sistemde tutmaya büyük özen göstermiştir.

Ayhan ARTAR, çalışma yaşamı boyunca kurumsal gelişim ve büyüme altında stratejik planlama ve kontrol, iş geliştirme ve basitleştirme, verimlilik ölçümü ve performans yönetimi, eğitim ve gelişim; maliyetlendirme ve fiyatlandırma uygulamaları konularında hizmet vermiştir.

Çalışma konularında basılmış uygulamalı eserleri ve makaleleri bulunmaktadır.